- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
Tradiční perníčková soutěž v Pivovarském muzeu
3.12.2012 Akce„Těší nás, že soutěž o nejzdařilejší perníček není výsadou jen dlouholetých a zkušených cukrářek, ale zapojují se do ní všechny generace. Řada mladých soutěžících a jejich výtvorů dokazuje úspěšné předávání této půvabné vánoční tradice,“ říká Tereza Eisenreichová z Plzeňského Prazdroje. „Vloni soutěžilo na 200 perníčků, mezi nimiž nechyběly kromě klasických zimních a vánočních motivů, jako jsou vločky, zvonky, chalupy, koně či betlémy, také motivy pivovarské, často velmi vkusně zpracované,“ dodává.
K účasti v soutěži stačí zájemcům pouze přinést svůj výrobek po pokladny Pivovarského muzea, a to nejpozději v úterý 18. prosince, kdy je uzávěrka soutěže. Může jít dokonce
o kolektivní dílo, jako už se několikrát stalo. Soutěž proběhne ve třech kategoriích: tradiční vánoční perníček, perníkový model a dětský výrobek. Soutěžící obdrží pozvání na vyhlášení vítěze, kterého určí porota a předá mu atraktivní odměnu. Perníčky pak budou vystavené v prostorách Pivovarského muzea až do 31. prosince.
Soutěž o nejlepší vánoční perníček láká zájemce již téměř celé desetiletí.
Loňskými vítězi se stali:
Tradiční perníček: Anna Haldová za kulatou dekoraci na stůl
Perníkový model: Marie Doláková za sobí spřežení s chaloupko
Dětský výrobek: Bára a Vítek Máškovi za sadu perníčků s vánoční tematikou a Adéla Šilhánková za barevnou kometu
Porota udělila 2 speciální ceny:
Vlaďka Zapletalíková za svícen s kostelíkem a kašnou
Libuše Kokošková za model s názvem „Peklo“
Poznámky pro editory:
- Aktivity Plzeňského Prazdroje pro návštěvníky Plzně zahrnují Návštěvnické centrum, návštěvnické trasy Pilsner Urquell a Gambrinus, dále Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí v centru města.
- Inspiraci k návštěvě pivovaru lze nově najít na stránkách www.prazdrojvisit.cz, které jsou věnovány prohlídkovým trasám a všem službám, jež pivovar pro návštěvníky poskytuje.
- Vedle češtiny, angličtiny a němčiny mohou turisté absolvovat prohlídku také ve francouzštině, čínštině a ruštině.
- Součástí nabídky pivovaru je i společenské a kulturní centrum Secese, které je možné využít k pořádání oslav, kulturních, vzdělávacích i prezentačních akcí.
- Pivovarské muzeum v Plzni se nalézá v původním právovárečném domě ve Veleslavínově ulici, který se zachoval ve své autentické podobě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1959, u příležitosti 100. výročí ochranné známky Plzeňské pivo.
- 800 metrů dlouhý prohlídkový okruh Plzeňského historického podzemí je přístupný z budovy Pivovarského muzea. Labyrint chodeb, sklepů a studní byl pod městem Plzní budován již od 14. století a je neodmyslitelně spojen s historií i současností města.
- V roce 2011 navštívilo pivovar, Pivovarské muzeum a historické podzemí přes 252.000 návštěvníků z celého světa. Sám pivovar Plzeňského Prazdroje patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím v České republice.
- Oddělení turistiky a péče o kulturní dědictví v Plzeňském Prazdroji se stará také o prohlídkové trasy, turistický ruch a prodej upomínkových předmětů v pivovarech Velké Popovice a Radegast. Celkem v roce 2010 přivítaly všechny turistické objekty a zajímavosti v péči Plzeňského Prazdroje téměř 300.000 návštěvníků.
Kontakt:
Jiří Mareček
Plzeňský Prazdroj
Tel.: +420 724 617 219
Plzeň