- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
Zaměstnanci pivovaru Radegast pomáhali v lese
30.10.2013 Udržitelnost a odpovědnostHlavním cílem akce bylo pomoci s výsadbou nových porostů, a to formou sběru bukvic (plody buku lesního). Bukvice jsou důležitou a žádanou surovinou, z níž se v lesních školkách pěstují sazeničky buků, které pak po výsadbě na paseky vytvářejí základ nového lesa. Lokalita Prašivá, kde sběr probíhal, byla předem určená Výzkumným ústavem lesního hospodářství tak, aby odpovídala požadavkům ze strany Českých lesů pro výsadbu. Dobrovolníci vedle sběru bukvic také obalovali malé stromky ovčí vlnou, aby je ochránili proti okusování zvěří v zimě.
Všichni účastníci strávili příjemný den v krásné přírodě a vraceli se s pocitem dobře vykonané práce, což krásně vystihla i jedna z účastnic Kateřina Rohovská: „Byla to super akce, je prima pomoci dobré věci. Myslím, že jsme se všichni shodli, že bychom rádi v takové pomoci našemu okolí pokračovali i v budoucnu.“
Společnost Plzeňský Prazdroj se dlouhodobě věnuje snižování dopadu výroby na životní prostředí, a to hlavně v místech, kde má své výrobní závody. „Dobrovolnictví je vedle grantového programu Prazdroj lidem dalším způsobem, jak Prazdroj efektivně pomáhá regionům, kde působí, a stalo se již nedílnou součástí našeho odpovědného přístupu. Ročně se dobrovolnických akcí zúčastní více než deset procent zaměstnanců společnosti“, uvedla Drahomíra Mandíková, ředitelka firemních vztahů a komunikace společnosti Plzeňský Prazdroj.
Poznámky pro editory:
- Aktivity Plzeňského Prazdroje pro návštěvníky Plzně zahrnují Návštěvnické centrum, návštěvnické trasy Pilsner Urquell a Gambrinus, dále Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí v centru města.
- Pivovarské muzeum v Plzni se nalézá v původním právovárečném domě ve Veleslavínově ulici, který se zachoval ve své autentické podobě. Muzeum bylo otevřeno v roce 1959, u příležitosti 100. výročí ochranné známky Plzeňské pivo.
- 800 metrů dlouhý prohlídkový okruh Plzeňského historického podzemí je přístupný z budovy Pivovarského muzea. Labyrint chodeb, sklepů a studní byl pod městem Plzní budován již od 14. století a je neodmyslitelně spojen s historií i současností města.
- V roce 2012 navštívilo pivovary Prazdroj a Gambrinus, Pivovarské muzeum a historické podzemí přes 270 000 návštěvníků z celého světa. Sám pivovar Plzeňského Prazdroje patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím v České republice.
- Vedle češtiny, angličtiny a němčiny mohou turisté absolvovat prohlídku také ve francouzštině, čínštině a ruštině.
- Oddělení turistiky a péče o historické dědictví v Plzeňském Prazdroji se stará také o prohlídkové trasy, turistický ruch a prodej upomínkových předmětů v pivovarech Velké Popovice a Radegast. Celkem v roce 2012 přivítaly všechny turistické objekty a zajímavosti v péči Plzeňského Prazdroje více než 310.000 návštěvníků.
Tisková mluvčí Plzeňského Prazdroje Kateřina Krásová je médiím k dispozici
na těchto kontaktech:
Mobil: +420 724 617 219
Plzeňský Prazdroj na sociálních sítích:
Twitter twitter.com/Prazdroj1
LinkedIN www.linkedin.com/company/plzensky-prazdroj
Youtube www.youtube.com/user/PlzenskyPrazdroj1
Nošovice