- Novinky
- Udržitelnost a odpovědnost
- Obchodní výsledky
- Ocenění
- Akce
- Pilsner Urquell
- Gambrinus
- Radegast
- Velkopopovický Kozel
- Birell
- Volba sládků
- Ostatní produkty
Další beskydský mokřad hlásí uklizeno
16.9.2020 Udržitelnost a odpovědnostMokřady pomáhají k lepšímu zadržování vody v krajině. Je ale nutné je pravidelně čistit a uklízet. Další na řadě byla oblast Plucnarka na Čeladné. O mokřady v Beskydech pečují odborníci z Českého svazu ochránců přírody Salamandr za podpory pivovaru Radegast.
V Čeladné na Plucnarce se ochranáři a dobrovolníci postarali o podmáčenou louku se systémem tůní v hlubokém a na vodu stále ještě bohatém údolí Podolánky. „Je skvělé vidět, že se tento mokřad pomalu zlepšuje, zachycuje větší množství vody, a poskytuje tak místo pro stále více rostlin a živočichů,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast, která čištění beskydských mokřadů podporuje.
Další akce podporující zadržování vody v beskydské krajině je v plánu na říjen. „Pod Pustevnami v údolí Kněhyně budeme vytvářet nové tůně. Na místech, která jsou podmáčená a nerostou na nich vzácné rostliny, vytvoří tůně přirozené prostředí pro vodní zvířata, jako jsou například čolci,“ uvádí Vojtěch Bajer, předseda organizace ČSOP Salamandr, která pečuje o krajinu Beskyd a okolí.
Informace o říjnové dobrovolnické akci budou zveřejněny na webu ČSOP Salamandr (https://www.salamandr.info/bojuj-proti-suchu-s-radegastem). Tam se zájemci také dozví, jak se na pomoc s vytvářením tůní přihlásit.
Poznámky pro editory:
- V pivovaru Radegast se vaří pivo od roku 1970 a 3. prosince 2020 oslaví 50 let od uvaření první várky piva. Oblibu si získalo díky své charakteristické výrazně hořké chuti.
- Pivovar Radegast je vyhledávaným turistickým cílem, který každoročně navštíví téměř 50 tis. lidí. Je součástí projektu Technotrasa, kam patřínejvýznamnější památky Moravskoslezského kraje.
- Pivovar Radegast investoval za posledních 10 let desítky milionů korun do vodohospodářských projektů a během tohoto období snížil spotřebu vody potřebnou na výrobu piva o 38 %. V roce 2018 spotřeboval pouze 2,51 hl vody na výrobu 1 hl piva, dosáhl nejlepšího výsledku v historii a zařadil se tak mezi pivovary, které patří v šetření s vodou k nejlepším na světě.
- Pivovar Radegast je součástí Plzeňského Prazdroje.
- S exportem do více než 50 zemí celého světa je Plzeňský Prazdroj lídrem mezi výrobci piva v České republice a největším exportérem českého piva.
- Plzeňský Prazdroj získal v roce 2019 v žebříčku Byznysu pro společnost TOP Odpovědná firma nejvýznamnější ocenění – Trendsetter za to, že dlouhodobě v Česku udává směr v oblasti udržitelnosti a přináší nové inspirativní podněty k odpovědnosti v podnikání.
Kontakt:
Zdeněk Kovář
Plzeňský Prazdroj
735 189 368